/ Pro zákazníky / Blog

Hodiny na skle vyberte si svůj

Během renovace kuchyně se obvykle zaměřujeme na dobře zhotovený projekt, výběr nábytku a spotřebičů pro domácnost. Na jedné straně si stojí za to promyslet vhodné zařízení prostor, ale i barevné provedení. Na druhé straně – během renovace se všechno mění, takže posledním prvkem výzdoby, na který  myslíme během rekonstrukce kuchyně, je vybavení a doplňky. Bohužel, se často ukáže, že špatně zvolené doplňky a vybavení kazí zamýšlený WOW efekt.

Naštěstí tu jsou univerzální doplňky, které se osvědčí v každé kuchyni, a navíc jsou natolik funkční, že tohoto nákupu nikdy nebudete litovat. Mluvíme zde o hodinách na skle, které kromě dekorativní funkce plní také funkci užitkovou.

 Proč je nutné mít hodiny v každé kuchyni? Zamyslete se nad tím, kolikrát saháte pro mobil, když kontrolujete dobu vaření polévky nebo těstovin? Kolikrát jste ušpinili obrazovku telefonu během přípravy těsta na pizzu? Pokud během pečení můžete nastavit automatický alarm v troubě, pak během vaření jsou nutné skleněné nástěnné hodiny.

Hodiny na skle mají mnoho nesporných výhod, díky kterým vám budou dobře sloužit dlouhá léta. Kromě estetických vlastností jsou trvanlivé, takže jim nevadí horká pára vařených jídel, ale i náhodný náraz do ciferníku. Na každém ciferníku jsou výrazná čísla, a tedy i senioři nebudou mít potíže s přečtením hodin. Široký výběr skleněných hodin je ideální volbou pro moderní, minimalistické, průmyslové, ale i něžné, ženské pokoje. Hodiny na skle jsou samy o sobě dekorací, ale mohou být také zakomponovány do kompozice nástěnných obrazů.

Motivy ovoce, zeleniny, koření a kávových šálků se výborně osvědčí v tradiční kuchyni. Pro minimalisty doporučujeme ciferníky hodin na skle v černo-bílých barevných schématech. Motivy syrového dřeva a cestování budou krásným doplňkem kuchyně v rustikálním stylu. Květinové motivy doporučujeme do něžných interiérů s převažující černou nebo bílou barvou. Dáváte-li přednost výrazným detailům, zvolte tmavé hodiny na skle (navzdory tmavým barvám bude ciferník dobře čitelný).

Kuchyňské vybavení a doplňky jsou důležitou, ale často přehlíženou součástí výzdoby místností. Nemá cenu se rozhodnout pro nákup, u kterého si nebudete jisti. Během renovace kuchyně si stojí za to najít pár chvilek a vybrat si vybavení, které nejen doplní celou kompozici, ale bude hezké a funkční.

Čtěte rovněž: